Vzdělávání

 

Máme v nabídce několik stálých kurzů, u kterých vypisujeme pravidelné termíny:

 

 

 

Komunikační ELNEC pro nemocniční kaplany

 Registrace ukončena
 
27
1
Kategorie:
Nabídka kurzů
Datum:
29. srpen 2022 09:00 - 30. srpen 2022 16:30
Místo konání:
Arcibiskupství olomoucké - Wurmova 562/9
Olomouc
Kapacita:
27
Volných míst:
K tomuto datu nejsou k dispozici žádné vstupenky
Telefon:
+420 733 742 046
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz obsahuje 7 modulů, které budou přizpůsobeny nemocničním kaplanům:

 1. Úvod do komunikace
  O čem můžeme s rodinou a pacientem komunikovat? Jak se v těchto rozhovorech neztratit a jaké komunikační techniky a protokoly lze použít? První modul přináší teoretický balíček, který v dalších modulech budeme prakticky používat.

  2. Komunikace o symptomech (Fyzické aspekty péče)
  V tomto modulu představujeme, jak vést rozhovory o symptomech, nežádoucích účincích či mýtech o opiátech. Také jak připravit pacienta i rodinu na důležitý rozhovor o příznacích, tak aby pro ně byl přínosem.

  3. Komunikace psychologických a psychiatrických aspektů
  Komunikace s pacienty s problémovým chováním, psychickým onemocněním či s pacientem, který chce zemřít má svá specifika, kterým se tento modul věnuje. Zaměříme se na zásady, odlišnosti či omyly a využití komunikačních technik.

  4. Rodinná konference
  Komunikace a spolupráce s rodinou pacienta je nezbytnou součástí paliativní péče. V tomto modulu se budeme věnovat nejen přípravě a průběhu rodinných konferencí, ale zaměříme se také na jejich přínos v kontextu komplexní péče.

  5. Komunikace o duchovních a kulturních potřebách
  V poslední fázi života se u většiny lidí otevírají otázky spojené se smyslem života a naší spiritualitou. Ukážeme si, jak rozhovor o duchovních potřebách vést a jak velký význam pro člověka může mít. V rámci komplexního přístupu je nezbytné, abychom se nad našimi pacienty zamýšleli také v kontextu jejich kulturního zázemí.

  6. Komunikace a plán péče
  Když pacient nemá plán péče a ztrácí své rozhodovací schopnosti, péče se odehrává, dle postupů, které preferují zdravotníci nebo rodina. Je důležité umět vést rozhovor s pacientem a jeho rodinou o plánu budoucí péče. 

  7. Komunikace v závěru života
  Tento čas je na komunikaci náročný a zároveň se v něm úročí naše předešlá dobrá komunikace s pacientem a rodinou. Ukážeme si jak na to.

Kurzovné: Kč 3000,-

 
 

Seznam termínů

 • Od 29. srpen 2022 09:00 do 30. srpen 2022 16:30